BuRsa Kent MeYDaNı Hakkında Genel Bilgi

Image Hosted by ImageShack.us

Bursa KeNT Meydanı

Kent Meydanı klasik alışveriş merkezi kalıplarının dışında bir yapıya sahip.
K
ent Meydanı, adından da anlaşıldığı gibi ortasında 10.000 metrekarelik büyük bir meydanı olan, geniş gezinti alanları bulunan bir yer.


Alışveriş Mer
kezi, yeraltında birbirine bağlı ve entegre olan üç ana binadan oluşuyor.
Mimarisi, kat planları ve yerleşimiyle havadar, ferah ve konforlu bir alışveriş
alanı olan Kent Meydanı 14.000 metrekare arsa üzerinde 70.624 metrekarelik bir inşaat alanına sahip.


Alışveriş dışında da birçok aktivite ve olanağı bünyesinde barındırıyor. Çok önemli
sanat olaylarına ev sahipliği yapan bir sergi salonu var. Ayrıca sosyal yaşama renk getiren ve farklı gösterilere imkan tanıyan büyük bir amfi tiyatrosu da bulunuyor.


Genç yaşlı, bayan erkek herkesin kendini rahat hissedebileceği farklı bölümlere, yeşil alanlara ve keyifle dekore edilmiş kapalı mekanlara sahip. İçinde 96
mağaza bulunan alışveriş merkezinde ayrıca sinema salonları, kafe ve restoranlar da mevcut.

Kent Meydanı AçıLDI

"Bursa`da sayıları hızla artan alışveriş merkezlerine bir yenisi daha ekleniyor. Eski Santral Garaj`da 50 milyon dolarlık yatırımla kurulan Kent Meydanı, kapılarını aralıyor. Orta gelir grubuna hitap edecek alışveriş merkezinde, 103 mağaza bulunuyor. "

Perakende ve hizmet sektörü yatırımları tam gaz devam ederken, sanayi kenti Bursa da bundan fazlasıyla nasibini alıyor. Son yıllarda arka arkaya açılan alışveriş merkezlerine (AVM) Kent Meydanı da ekleniyor. `Santral Garaj` olarak bilinen bölgede inşa edilen 70 bin 624 metrekare kapalı alana sahip alışveriş merkezi, bugünden itibaren hizmet vermeye başlıyor.
Küçükçalık İnşaat, Sönmez Turizm ve Özipek İnşaat`ın 14 bin 750 metrekarelik arsa üzerine (70 bin 624 metrekarelik kapalı alan, 10 bin metrekare açık alan) 50 milyon dolarlık yatırımla kurduğu Kent Meydanı`nda, 103 mağaza bulunuyor. 6 kat üzerine inşa edilen merkezin 3 katı alışveriş, 2 katı fast food ve sinema, 2 katı da otopark olarak tüketicilerin kullanımına sunuluyor.


MAĞAZALARIN TAMAMI DOLDU


Kent Meydanı Alışveriş Merkezi Genel Müdürü Cemal Tuzcuoğlu, Bursa`nın merkezinde Bursalılarla buluşacaklarını belirterek, hafta içi 20 bin, hafta sonu da 45 bin ziyaretçi hedeflediklerini kaydetti. Mağazaların tamamının dolduğunu dile getiren Tuzcuoğlu, `Bazıları henüz hazırlıklarını tamamlayamadıkları için yarın (bugün) yüzde 75 dolulukla açılacağız. Ancak önümüzdeki hafta bu oran yüzde 100 olacak` dedi. Hedef kitlelerinin `orta gelir grubu` olduğunu ifade eden Tuzcuoğlu, merkezde yer alacak markalardan bazıları şöyle sıraladı:
İŞTE `MEYDAN`DAKİ MARKALAR:
`Carrefour, LCW, C&A, Teknolojix, Teknosa, FLO, Koton, Starbucks, Gloria Jeans, Cafe Crown ve Sinemetriks sinemaları.`


`DİĞERLERİNDEN FARKLIYIZ`

Kent Meydanı`nı diğer alışveriş merkezlerinden farklı kılan özellikleri bulunduğunun altını çizen Genel Müdür Cemal Tuzcuoğlu, şunları kaydetti: `Öncelikle halka açık 10 dönümlük bir meydan var. Burada kültürel faaliyetler yoğun olacak. Ayrıca, meydana bakan net ekranlar konuyor. Örneğin 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası buradan takip edilebilecek. Hedef kitlemiz orta kesime yönelik marka miksi ve ürün derinliği oluşturuldu. Market katında Bursalılar`a kendini kabul ettirmiş Carrefour ile teknoloji marketleri Teknolojik ve Teknosa`nın büyük mağazaları yer alıyor. Bir de lokasyon avatajımız söz konusu. Şehrin santral noktasındayız. Bu da çok önemli bir avantaj.`

`FARK YARATAMAYANIN YAŞAMA ŞANSI YOK`

Kent Meydanı Alışveriş Merkezi Genel Müdürü Cemal Tuzcuoğlu, Tükiye genelinde olduğu gibi Bursa`da da alışveriş merkezlerinin sayısının hızla arttığını, bunun da yoğun bir rekabeti beraberinde getirdiğini söyledi. `Sektörde fark yaratamayanın yaşama şansı kalmayacak` diyen Tuzcuoğlu, bu noktada hizmet kalitesi, tüketici ile iletişim ve ulaşım kolaylığının çok önemli olduğunu vurguladı. Tuzcuoğlu, Kent Meydanı`nda mağazalarda çalışanlar dahil toplam bin kişinin istihdam edileceğini de sözlerine ekledi.


HAREKAT NEDENİYLE AÇILIŞ SESSİZ SEDASIZ YAPILACAK

Kent Meydanı Alışveriş Merkezi Genel Müdürü Cemal Tuzcuoğlu, bugün saat 10.00`dan itibaren hizmet vermeye başlayacaklarını belirterek, `Açılışla ilgili yoğun bir programımız vardı, ancak Türk Silahlı Kuvvetleri`nin Kuzey Irak`ta terör örgütüne yönelik sürdürdüğü kara harekatı nedeniyle bir kısmını askıya aldık. Sessiz bir açılış yapacağız` dedi.

http://img.negatif.com/photos/lowres/0/7/2/072737/18185e3157edfd51c61bab3c38452ef4.jpg

 

Image Hosted by ImageShack.us

!! BursaLıLarLa SoHBeTe Ne DeRsiNiZ AVM !!

Aşaqıda Sohbet odası

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !